ÖNEMLİ KÇÖ DUYURUSU
Yeni KÇÖ Başvuru ve Uzatma süreci ile ilgili aşağıdaki yer alan açıklamaları Önemle Bilginize Sunarız. • 01.07.2020-31.12.2020 tarihleri arasında kesintisiz olarak KÇÖ’den yararlanan kişilerin Ocak 2021 tarihinden sonraki uzatma işlemleri sistem tarafından otomatik yapılacaktır. (Personelin KÇÖ Başvurusunda 45/45 olarak bildirilmesi ve ilgili tarihten bugüne kadar “0” Gün Çalışma - “30” Gün KÇÖ bildirilmesi halinde ek başvuru gerekmemektedir. Oran Excel tablosunda yer alan başvuru saatinin altında ORAN DEĞİŞİKLİĞİNİ GEREKTİRİR bir KÇÖ bildirimi yapılması halinde yeni başvuru gereklidir

ÖNEMLİ KÇÖ DUYURUSU

 

Yeni KÇÖ Başvuru ve Uzatma süreci ile ilgili aşağıdaki yer alan açıklamaları Önemle Bilginize Sunarız.

 

 

  • 01.07.2020-31.12.2020 tarihleri arasında kesintisiz olarak KÇÖ’den yararlanan kişilerin Ocak 2021 tarihinden sonraki uzatma işlemleri sistem tarafından otomatik yapılacaktır.  (Personelin KÇÖ Başvurusunda 45/45 olarak bildirilmesi ve ilgili tarihten bugüne kadar “0” Gün Çalışma - “30” Gün KÇÖ bildirilmesi halinde ek başvuru gerekmemektedir. Oran Excel tablosunda yer alan başvuru saatinin altında ORAN DEĞİŞİKLİĞİNİ GEREKTİRİR bir KÇÖ bildirimi yapılması halinde yeni başvuru gereklidir.)

 

 

  • 01.07.2020-31.12.2020 tarihleri arasında işçilerine Nüd (Nakdi Ücret Desteği-Pandemi Ücretsiz İzin) başvurusu yapan, 7252 sayılı teşvikten yararlanan ve işyerinde kısa bir süre de olsa normal çalışmaya dönerek kısa çalışmadan yararlanmayı durduran işverenlerin ise otomatik uzatma işlemi yapılmayacak olup bu işverenlerin 01.01.2021 tarihinden sonraki uzatma talepleri için www.turkiye.gov.tr üzerinden yeni bir başvuru yapması gerekmektedir.

 

 

  • 01.12.2020-31.12.2020 tarihleri için www.turkiye.gov.tr üzerinden başvuru yapmış olduğunuz işçilerinizin KÇÖ lerinin uzatılmasını istemeniz halinde; 01.01.2021 tarihinden itibaren www.turkiye.gov.tr üzerinden tekrar yeniden bir başvuru yapmanız gerekmektedir.

 

 

  • www.turkiye.gov.tr üzerinden yapacağınız başvurularda “Ekteki PDF Halindeki Başvuru Broşürü” size yardımcı olacaktır. KÇÖ Başvurusu yaparken SGK da kayıtlı İşyeri Sicil Numarası bazında ve SGK İşyeri Sicil Numarası üzerinden başvuru yapmanız büyük önem arz etmektedir.

 

 

  • Başvuru ekranında yetkilisi olduğunuz işyerinin İş-Kur İşveren Sicil numarası çıkmıyorsa, firmanızın İŞKUR işveren danışmanının yetki kontrolü yapabilmesi için kendisine ulaşmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra saat- ORAN değişikliği/kişi çıkartma gibi değişiklikler için daha önce işlemlerinizi takip eden İŞKUR Kurum personelimiz yardımcı olmaya devam edecektir.

 

 

  • 01.12.2020 tarihinden sonra www.turkiye.gov.tr üzerinden Bir aydan daha fazla sürede başvuru yaptığınız işçileriniz için yeniden başvuru yapmanıza gerek yoktur.

 

 

Başvurunuzun güncel durumunu  www.turkiye.gov.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

 

Başvuru Adımlarını İncelemek İçin Tıklayınız.